Fotografie Ryszarda Horowitza

Wystawę „Ryszard Horowitz Fotografie” można oglądać do 29.06.2014 w NeyGallery&Prints przy ul. Spokojniej 7/2 w Warszawie.

Wczoraj (17.05) byłam na wernisażu wystawy Ryszard Horowitz Fotografie. Bardzo się cieszę, że mogłam porozmawiać z wielkim Artystą na żywo, bo przecież Ryszarda Horowitza nie trzeba przedstawiać. Światowej sławy fotografik, a raczej fotokompozytor. Urodził się w 1939 roku w Krakowie, tam też studiował na Krakowskiej ASP. W 1959 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował w Patt Institute. W 1967 roku założył swoją agencję fotograficzną. Zdobywca wielu nagród. Otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa ASP w Warszawie i we Wrocławiu.

2-AllegoryII-94

46-Waterbird-96

Na wystawie pokazane są fotografie robione jeszcze metodą fotografii analogowej z ostatnich 30 lat pracy Artysty. Są to precyzyjne fotomontaże tworzone metodą maskowania i kilkukrotnego naświetlania. Przywarła do nich nazwa fotokompozycji, a Ryszarda Horowitza nazywa się kompozytorem fotografii, gdyż wirtuozersko umie je łączyć.

43-ThoughtFunnel-93

23-ChanelEye-83

Obecnie Artysta tworzy za pomocą komputerów i Photoshopa, ale bardzo miło wspomina epokę, która była przed komputerami. Twierdzi, że tamte prace są bardziej tajemnicze i warsztatowe. Ale zupełnie nie odbiegają od tych, które można uzyskać w programach graficznych.

krolik

Chapeau bas przed wielkim Artystą!

DSCN6739_800

A tutaj skrzynie, w których wędrują dzieła Ryszarda Horowitza.

zdjecie_800

To była bardzo miła rozmowa z Artystą 🙂

Zdjęcia fotokompozycji pochodzą ze strony: www.ryszardhorowitz.com
b
o moje były z refleksami…

Zapraszam na wystawę.