WAWA Design 2015 ORYGINAŁ

Jeszcze pozostało tylko kilka dni aby pojawić się na festiwalu WAWA Design. Można obejrzeć najnowsze projekty designerów, którzy tworzą w Warszawie. W tym roku Festiwal odbywa się pod tytułem ORYGINAŁ. Główna wystawa pokazuje projekty umilające życie naszych pupili. Będąc wielbicielką kotów zauroczyłam się drapakiem w kształcie psa 🙂

szafka

Firma FORMA przedstawiła świetne rozwiązanie dla kuchni, mianowicie prototyp szafki UP! Można powiedzieć, że półki wyjeżdżają z szafki. Wystarczy przytrzymać dłoń przez 3 s w wyznaczonym miejscu na szafce, aby półki powoli wysunęły się odkrywając swoją zawartość. Każda półka estetycznie podświetlona lampkami led. W dodatku szafka ma strukturę betonu. Wyśmienite do dużych przestronnych kuchni. Pracownia FORMA oferuje także rozwiązania do innych pomieszczeń, można u nich zamówić…

 

rower1rower2rower0

Dla miłośników dwuśladów – rower miejski szyty na miarę i na zamówienie firmy MAD BECYCLES. Bardzo wygodny! Doskonały na ulicę, szczególnie w naszym kraju, umożliwiający jazdę bez wysiłku po trudnych nawierzchniach. Rama stalowa ale na życzenie może być aluminiowa. Waga ponad 15 kg. 3/7/8 a nawet 11 biegowe piasty planetarne.

 

lampa_konrada1lampa_konrada2lampa_konrada3

I na koniec wspomnienie z czasów PRL – wielki powrót lampy KONRADA, zaprojektowana przez Konrada Sowińskiego – słynnego architekta, w latach 60-tych. Dzięki sukcesom w tym obszarze, zyskał sławę „Najlepszego stolarza wśród architektów”. Koncepcję pierścieniowej centrycznej lampy Konrad Sowiński zaczerpnął ze sztuki skandynawskiej. Pierwsza lampa została sprzedana w 1966 r. Tak zaczęła się kariera lampy, która w tamtych czasach stała się towarem niezwykle pożądanym (pojawiła się w publikacjach i „zagrała” także w filmie). Na lampy  nieraz czekało się miesiącami, prowadzono zapisy, a lista oczekujących była długa.

Dziś, po blisko pół wieku lampa Konrada wraca do użytkowników i trafia w ręce tych, którzy doceniają i lubią dobry polski design. Zbudowana jest z najwyższej klasy drewna, a listewki fornirowe przesuwają się na osi i można ustawić najlepszą dla nas kombinację, przez którą prześwieca ciepłe i bardzo miłe światło. Pierwotnie lampa ta była zaprojektowana dla gabinetu ginekologicznego, żeby stworzyć domową, przyjemną atmosferę… i tak się spodobała, że wkrótce z powodzeniem znalazła swoje miejsce w wielu mieszkaniach.

Lampę można kupić w sklepie www.evergreenonline.pl

 

One Comment Add yours

  1. Anna napisał(a):

    Lubię WAWA Design!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *