Kim jestem?

Cześć!

 

Nazywam się Anna Ludwicka i witam Cię serdecznie na moim blogu.

Z wykształcenia jestem matematykiem i grafikiem. Po studiach matematycznych (na MIM UW) przez wiele lat pracowałam jako administrator sieci i systemów komputerowych. Pamiętam początki internetu w Polsce. Już 1995 nauczyłam się html i od tego czasu robię strony internetowe. Byłam pierwszą osobą w Polsce, która zrobiła serwis informacyjny dla Warszawy! Internet i projektowanie w internecie, a teraz marketing internetowy stały się moją prawdziwą pasją.

Drugą pasją jest Sztuka. Od zawsze rysowałam i malowałam, a jako informatyk projektowałam strony i różne drukowane publikacje. Swoją przygodę z grafiką zaczęłam na studiach na Wydziale Matematyki i Informatyki UW w czasopiśmie popularno-naukowym „Delta”. Gdzie byłam redaktorem techniczno-graficznym i ilustratorem przez ok 10 lat. Dzięki moim umiejętnościom graficzno-projektowym stałam się grafikiem. A po latach znów wróciłam do „Delty”.

Żeby spełnić swoje marzenia zapisałam się na studia graficzne na Wydziale Sztuki w Radomiu. W 2015 obroniłam się i to z wyróżnieniem! Tytuł mojej pracy magisterskiej to „Matematyka w grafice i malarstwie na wybranych przykładach”. Prace artystyczne to cykl grafik w technikach: akwaforta, akwatinta, odprysk. Wybrałam także aneks z projektowania graficznego, gdzie wykonywałam nadruki (serigrafia) na tkaninie na sukienkach, w których wygląda się szczuplej 🙂
Obecnie prowadzę warsztaty serigrafii/sitodruku w różnych miejscach. Mam mobilny warsztat i mogę się przemieszczać.

Jestem artystką grafikiem 🙂

 

O czym będę pisać?

O wszystkim co się wiąże z grafiką, projektowaniem graficznym i projektowaniem stron internetowych. Będzie trochę technicznych poradników, jak coś szybko zrobić, ale też będzie trochę teorii, którą pochłaniam czytając różne książki i trochę luźnych przemyśleń wynikających z obserwacji naszej ikonosfery.

Zapraszam do czytania i oglądania mojego bloga i polubienia mnie na FB.